Istorija

Gofruoto kartono istorija siekia daugiau nei šimtą metų.

Gofruoto kartono atsiradimo būtinybė, buvo ne tik sukurti paprastą pakavimo medžiagą, bet sukurti medžiagą, kuri užtikrintų apsaugą prekei nuo mechaninio poveikio.

Pirmą kartą gofruotą kartoną panaudojo amerikietis Albertas Johnsonas, JAV, kuris ieškojo tinkamos pakuotės medžiagos, apsaugoti stiklines kolbas ir butelius.

Pirmasis patentas naudoti šią naują medžiagą, gofruotą kartoną, buvo užregistruotas. 1871m gruodzio 19 dieną. Po dešimtmečio 1881 metais Jungtinės Valstijos išleido pirmąsias mašinas, skirtas gaminti 2 sluoksnių gofruotą kartoną.

Bėgant metams, mašinos tobulėjo, atsirado gofroagregatai, kurie galėjo pagaminti 3, 5, 7 sluoksnių gofrokartoną. Tuo pačių vyko tobulinimo procesai ir gofruoto kartono kiekiui per laiko vienetą pagaminti.

Jei 1895 metais maksimalus greitis buvo 3 m / min, tai jau 1910 metais jis buvo 10, 1920 g 20-25, 1930 m. jis pasiekė 100 m / min.

Nepaisant didelių pokyčių, modernių šiuolaikiškų mašinų, gaminamas gofruotas kartonas, nedaug kuo skiriasi nuo pirmo išleisto kartono lapo. Būtent dėl paprastos konstrukcijos gofruotas kartonas išlieka patrauklia šiuolaikine pakavimo medžiaga, iš kurios galima sukurti bet kokios konfigūracijos, stiprumo ir apdailos pakuotę. Dar daugiau, gofruotas kartonas yra vienas iš labiausiai ekologiškų, aplinką tausojančių, pakavimo medžiagų.